Ana sayfa Basından 2017 Yılında Yabancı Yatırımcıların Portföy Değerleri Arttı!!!

2017 Yılında Yabancı Yatırımcıların Portföy Değerleri Arttı!!!

949
0

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Sermaye Piyasası Kurulunun faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Şimşek, Türkiye’deki yabancı yatırımcı sayısının 2016 yıl sonuna göre 387 kişi azaldığını ancak portföy değerinin 57,3 milyar USD’ye yükseldiğini açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Şimşek, 2002 Aralık ayında yabancı yarımcı sayısının 6.529, portföy değerinin 5,4 milyar USD olduğunu 2017 yılı Haziran ayında yabancı yatırımcı sayısının ise 9.548, portföy değerinin de 57,3 milyar USD olarak gerçekleştiğini ifade etti.

Aralık 2002 döneminde yabancı yatırımcı işlem hacminin 12,9, toplam işlem hacminin 70,8, yabancı yatırımcı işlem hacminin toplam işlem hacmindeki payının da %18 olarak gerçekleştiğini belirten Şimşek, 2016 yılının aynı dönemi için yabancı yatırımcı işlem hacminin 84,3, toplam işlem hacminin 337,7, yabancı yatırımcı işlem hacminin toplam işlem hacmindeki payının da %125’e yükseldiğini belirtti.

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here