Ana sayfa Çalışma Hayatı 2017 Yılı Nisan Ayı Sanayi Üretiminde 20 Ayın En Hızlı Artışı Gerçekleşti!!!

  2017 Yılı Nisan Ayı Sanayi Üretiminde 20 Ayın En Hızlı Artışı Gerçekleşti!!!

  1181
  0

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 2017 yılı Nisanda takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretiminin 2016 yılı Nisan ayına göre %6,7 arttığını ifade etti. Sanayi üretiminin piyasa beklentilerinin üzerinde arttığını ve son 20 ayın en yüksek yıllık üretim artışının gerçekleştiğini belirten Bakan imalat sanayindeki artış %7,3 olarak gerçekleştiği söyledi.

  Bakan, KOBİ’lere verilen destekler, istihdam üzerindeki yüklerin azaltılması ve yapılan vergisel düzenlemeler iç talebin artmasına yardımcı olduğunu ve ayrıca sanayi üretiminin artmasında KOBİ’lerin krediye ulaşımını kolaylaştırmak üzere KGF benzeri mekanizmalar olumlu yönde katkıda bulunduklarını ifade etti.

  Kaynak: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here