Ana sayfa Muhasebe 2017 Yılı sonu itibariyle 5 Milyon brüt satışı olan firma ne zaman...

2017 Yılı sonu itibariyle 5 Milyon brüt satışı olan firma ne zaman e-fatura, e- defter, e-arşiv kullanmak zorundadır?

2017 yılı itibari ile 5 milyon TL üzerinde brüt satış tutarımız bulunmaktadır. Bu günkü mevzuata göre e arşiv fatura, e fatura, e defter uygulamasına ne zaman başlanılması gerekmektedir?

586
0

2017 yılı itibari ile 5 milyon TL üzerinde brüt satış tutarımız bulunmaktadır.

Bu günkü mevzuata göre e arşiv fatura, e fatura, e defter uygulamasına ne zaman başlanılması gerekmektedir?

E-arşiv uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin 397 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile getirilen e-Fatura Uygulamasına kayıtlı olmaları gerekmektedir.

Ancak 464 Sıra No.lu VUKGT uyarınca internet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan ve 2017 yılı gelir tablosu brüt satış hasılatı tutarı 5 milyon lira ve üzerinde olan mükellefler, 31/12/2018 tarihine kadar başvurularını ve fiili geçiş hazırlıklarını tamamlayarak 1/1/2019 tarihinden itibaren e-Arşiv Uygulamasına geçmek zorundadırlar. İNTENET üzerinden satış yoksa zorunluluk da yoktur.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here