Ana sayfa Muhasebe Bir takvim yılı içerisinde iki farklı iş yerinden ücret geliri elde edenler...

Bir takvim yılı içerisinde iki farklı iş yerinden ücret geliri elde edenler gelir vergisi beyannamesi vermek zorunda mıdır?

2017 yılı ilk 5ayında bir işverende çalışmış ayrılmıştır. 6.aydan sonra başka işverenin yanında işe giriş çalışmıştır. Buna maliye tarafından iki işverenden ücret geliri elde etmişsin beyanname vermemişsiniz diye yazı geldi. Aynı anda iki yerde çalışmadığı halde hadleri geçiyorsa yıllık beyanname vermesi gerekiyor mu?

544
0

2017 yılı ilk 5ayında bir işverende çalışmış ayrılmıştır.  6.aydan sonra başka işverenin yanında işe giriş çalışmıştır. Buna maliye tarafından iki işverenden ücret geliri elde etmişsin beyanname vermemişsiniz diye yazı geldi. Aynı anda iki yerde çalışmadığı halde hadleri geçiyorsa yıllık beyanname vermesi gerekiyor mu?

Birden fazla işverenden ücret elde ediliyorsa ve GVK 86. maddesindeki koşullara göre Yıllık Gelir Vergisi beyannamesi verilmesi gerekir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here