Ana sayfa Ekonomi 2017 – Mayıs Ayında Kaç Kişi Kredi Kartı Borcunu Ödemedi Biliyor musunuz?

  2017 – Mayıs Ayında Kaç Kişi Kredi Kartı Borcunu Ödemedi Biliyor musunuz?

  1226
  0

  Bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı 2017 yılının ilk 5 ayında 2016 yılı aynı dönemine göre %2 arttı.

  Aynı yıl içinde birden fazla kaydı bulunan kişilerin bir kez sayılmasıyla elde edilen veriler dikkate alındığında;
  1- Bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı 2017 yılının ilk 5 ayında (Ocak-Mayıs) 2016 yılının aynı dönemine göre %1 oranında artarak 317 bin kişi oldu.
  2- Bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı ise aynı dönemde %1 oranında azalarak 435 bin kişi oldu.

  3- Bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş toplam kişi sayısı 2017 yılının ilk 5 ayında (Ocak-Mayıs) 2016 yılının aynı dönemine göre %2 artarak 618 bin kişi oldu.

  Kaynak: Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here