Ana sayfa Muhasebe Gayrimenkul satışı KDV istisnasından faydalandıktan sonra faaliyetimizi değiştirirsek istisna kalkar mı?

Gayrimenkul satışı KDV istisnasından faydalandıktan sonra faaliyetimizi değiştirirsek istisna kalkar mı?

2002 yılında inşa ettiğimiz aktifimizdeki fabrika binamızı satıp kurumlar vergisi istisnasından yararlanacağız. İstisnadan yararlandıktan sonra faaliyet konumuza gayrimenkul Ticareti ilavesi yaparak, gayrimenkul ticaretti yapmak istiyoruz. Bu durum yararlandığımız istisnayı bozar mı?

409
0

2002 yılında inşa ettiğimiz aktifimizdeki fabrika binamızı satıp kurumlar vergisi istisnasından yararlanacağız. İstisnadan yararlandıktan sonra faaliyet konumuza gayrimenkul Ticareti ilavesi yaparak, gayrimenkul ticareti yapmak istiyoruz. Bu durum yararlandığımız istisnayı bozar mı?

Hayır bozmaz. KV ve KDV istisnasından yararlanılır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here