Ana sayfa Muhasebe 2. El araç alımı ve satımı yapan şirketler %1 KDV ile aldığı...

2. El araç alımı ve satımı yapan şirketler %1 KDV ile aldığı binek aracı satarken faturada KDV oranını ne uygulayacaktır?

232
0

2. el araç alım satımı yapan mükellefim 2019 Haziran ayından önce %1 KDV ile satın almış olduğu otobüsü 2020 Şubat ayında satacaktır. KDV oranı %1 mi yoksa %18 olarak mı uygulayacaktır?

– %1 KDV oranı uygulanarak satın alınan BİNEK otomobillerinin tesliminde %1,

– %18 KDV oranı uygulanarak satın alınan BİNEK otomobillerinin tesliminde %18 KDV oranı uygulanacaktır. TİCARİ ARAÇLARIN İKİNCİ EL ALIM SATIMINDA % 18 KDV UYGULANIR.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here