Ana sayfa Çalışma Hayatı 18 Yaşını dolduran vatandaşın 2022 sayılı Kanun kapsamında verilen engelli yakını aylığı...

18 Yaşını dolduran vatandaşın 2022 sayılı Kanun kapsamında verilen engelli yakını aylığı nasıl fesih edilir?

230
0
18 Yaşını dolduran vatandaşın 2022 sayılı Kanun kapsamında verilen engelli yakını aylığı nasıl fesih edilir?

Ödeme dönemlerinden önce merkezi sistemden kontrolü yapılan vatandaşın 18 yaşını doldurduğu görülürse 2022 sayılı Kanun kapsamında verilen aylığı fesih edilir.

 

 


Kaynak: Çalışma Bakanlığı
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Yardımdan faydalanan kişi 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlılık aylığından faydalanabilir mi?

Evde Bakım Yardımı alan kişiler 2022 sayılı Kanun kapsamındaki aylıklara başvuruda bulunabilir mi?

2022 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylığı alan hanedeki diğer kişilerin aylıkları muhtaçlığın hesaplanmasında dikkate alınmakta mıdır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here