Ana sayfa Muhasebe 1 Temmuzdan itibaren apartman için vereceğim Muhtasar ve Prim beyannamesini nasıl düzenleyeceğim?

1 Temmuzdan itibaren apartman için vereceğim Muhtasar ve Prim beyannamesini nasıl düzenleyeceğim?

1271
0
1 Temmuzdan itibaren apartman için vereceğim Muhtasar ve Prim beyannamesini nasıl düzenleyeceğim?

Bir apartmanın muhasebesini tutacağım. Kapıcısı için her ay e bildirge düzenleniyordu. 1 Temmuz itibari ile birleştirilmiş SGK ve muhtasar beyannamesi uygulaması başlıyor. Kapıcı için vereceğim muhtasar ve prim hizmet beyannamesinin matrah ve vergi bölümüne brüt ücret yazılıp gelir vergisi (sıfır) mı yazılacak yoksa hiç yazılmayacak mı?
İş yeri bilgileri kısmı doldurulacak mı? Doldurulmayacak mı?

Sadece eskiden olduğu gibi SGK bildirgesi kısmı doldurulur. Birleştirilmiş beyannameyi inceleyiniz.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Muhtasar ve SGK bildirgelerini firmalar kendileri bildirim yapabilecek mi?

Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesini Elektronik Ortamda Mevcut E- Beyanname Şifresinden Ayrı Olarak Alınacak İlave Bir Şifre İle Gönderebilmesine İlişkin Sirküler Taslağı Hazırlandı

Mayıs ayında 3 aylık muhtasar beyannamemizi aylık olarak vermek için başvurduğumuzda Nisan ayının muhtasar beyannamesini nasıl bildireceğiz?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here