Ana sayfa Çalışma Hayatı 1.5 Milyon Dolarınız Varsa Türk Vatandaşı Olabilirsiniz!

  1.5 Milyon Dolarınız Varsa Türk Vatandaşı Olabilirsiniz!

  1304
  0

  Bakanlar Kurulu’nun 11 Şubat 2010 tarih ve 2010/39 sayılı Kararı ile yürürlüğe giren Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulamasına İlişkin Yönetmeliğin 20. Maddesinin ikinci fıkrasına yeni bir bent eklenmiştir.

  Buna göre en az 1.5 milyon USD tutarında gayrimenkul yatırım fonu katılma payı veya girişim sermayesi yatırım fonu katılma payı aldığı ve 3 (üç) yıl süre ile elinde tuttuğu Sermaye Piyasası Kurulunca tespit edilenlere Türk Vatandaşlığı hakkı verilecek.

  Daha önce Bakanlar Kuruluna ait 12 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan Kararla, en az 1 milyon USD tutarında taşınmazı 3 yıl satmama, 2 milyon USD sabit sermaye ve 3 milyon USD mevduatı 3 yıl süreyle elinde bulundurmak şartıyla Türk vatandaşlığı hakkı getirilmişti.

  Kaynak: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi,  gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here