Ana sayfa Muhasebe %60’dan düşük engelli raporu ile SGK’dan maaş alanlar tekrar çalışırlarsa SGDP’li işe...

%60’dan düşük engelli raporu ile SGK’dan maaş alanlar tekrar çalışırlarsa SGDP’li işe giriş yapılabilir mi?

457
0

 Çalışan personelimiz %44 ile engelli raporu alarak kendisine Sgk’dan maaş bağlanmıştır. Biz de çalışmasına devam edeceği için Sgk çıkışını yapıp SGDP olarak tekrar girişini yaptık ve bu şekilde devam ediyor. Yaptığımız işte bir yanlışlık var mı? Bu şekilde her ay SGDP bildirge tahakkuk ettiriyoruz. Engelli raporu süresi 1 yıl dolduğunda tekrar kontrol edilip devam edecek ya da maaşı kesilecek anladığım kadarıyla?

 

Engellilere %60’dan daha düşük engelli raporu verilebiliyor bu durumda %40 ile %59 arasında engellilik oranı olanlar erken emekliliği talep edebilirler. Bu şekilde emekli olanların tekrar çalışmaları halinde adlarına SGDP ödenmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

 

SGK’da %80 engelli oranı ile emekli olan kişi Mali Müşavir olarak çalışmaya devam ederse emekli maaşı kesilir mi?

 

 

 

2019 Yılında uygulanacak engelli gelir vergisi indirim tutarları nedir?

 

 

Engellilik indiriminden faydalananlar için asgari geçim indirimi nasıl uygulanır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here